Wkładasz opadłe z drzew jesienne liście, pachnące jeszcze wiosną płatki polnych kwiatów i drobne fragmenty roślin pomiędzy kartki dawno przeczytanej, niepotrzebnej Ci już książki. Tworzysz ZIELNIK.
Wklejasz stare fotografie, skrawki zapisanych szkolnym atramentem karteczek, utrwalone na pożółkłym papierze słowa do albumu. Tworzysz PAMIĘĆ […]
Czym jest PAMIĘĆ? Czy tylko szufladką do której wkładasz suche źdźbła traw, wspomnienia, zalane łzami listy i okruchy tego czego już nie ma? W delikatnej fakturze zeschłego listka, w strukturze ułamanej łodyżki zawarta jest TĘSKNOTA.

Antoni Kreis

Iwona Germanek – artystka wizualna, zajmująca się fotografią kreacyjną, portretem oraz szeroko rozumianym eksperymentem fotograficznym. Na co dzień związana jest z Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie kieruje Pracownią Fotografii Alternatywnej. Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Oprawie. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Śląskim. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego.

 

Wernisaż wystawy: 29.03 godz. 18.00
Wystawa: 29.03 – 26.04.2023