Karolina Monwid-Olechnowicz

Wernisaż: 27.01 godz. 18.00
Wystawa: 27.01– 23.02

Harmonia w dysharmonii

Bardzo często nasze stopy kierowane są na drogi, które wydawałoby się nie do końca sami wybraliśmy, bądź rozumiemy. Czas i miejsce, w którym przyszliśmy na świat, ludzie którzy nam towarzyszą oraz szereg doświadczeń, które zapisały się na naszej karcie, tworzą sieć zależności, która popycha nas do podejmowania takich, a nie innych decyzji podczas naszej podróży. Świadomie nauczmy się podążać, poszukując siebie, aby iść tam, gdzie pragniemy bez jakichkolwiek zależności. Doświadczajmy pomimo złożoności losu.

Harmonia w dysharmonii to zbiór wybranych portretów bliskich osób z mojej rodziny, tych od których zaczęła się moja droga w eksploracji świata sztuki. W moim podejściu do portretu dostrzegam coś więcej niż twarz, lecz wielopoziomowość ekspresji emocjonalności, wychodzącą poza granice kadru.

Karolina Monwid – Olechnowicz — rocznik 95, adeptka sztuki filmowej, patrząca poza horyzont percepcji i świadomości, poszukująca w swojej twórczości tego, co niewidzialne. Studentka IV roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii

Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.