Urodziłam się w 1976 roku, w Pradze. Po ukończeniu liceum studiowałam w Republice Czeskiej oraz USA. Po studiach, pracowałam przez kilka lat jako asystent sekretarza prezydenta Vaclava Havla, a następnie w dziale marketingu dużej firmy międzynarodowej. Po urlopie macierzyńskim i krótkim pobycie w Pradze pracowałam w Muzeum Wodociągów, gdzie poznałam fotografa Jaroslava Beneša, teraz pracuję w Prague City Archives.

Po raz pierwszy zetknęłam się z fotografią w dzieciństwie, kiedy moi rodzice dali mi radziecki aparat. Służył przede wszystkim po to, aby uchwycić chwile, które jakoś emocjonalnie mnie dotknęły i które chciałam na długo zachować w pamięci. Potem fotografia wróciła do mojego życia około 2010 roku ze względu na rosnące wewnętrzne dążenie do pewnego rodzaju autoekspresji, a zwłaszcza autorefleksji.

Ukończyłam kurs pod okiem fotografa reportażu Leos Chodura, a następnie kurs Twórczej Fotografii w SKF w Pradze pod kierownictwem MgA. Miroslava Němečeka. W 2012 roku zostałam przyjęta do ITF w Opawie. Brałam udział w kilku wystawach zbiorowych – w hali wystawowej Muzeum Regionalnego w Nachodzie, w galerii Juliska i Galerii U Pierścień w Pradze podczas fotofestiwalu Balaton.